Microchip Technology SMBJ33E3/TR13
Part No.:
SMBJ33E3/TR13
Manufacturer:
Microchip Technology
Datasheet:
AetrixSMBJ33E3/TR13.pdf
Description:
TVS DIODE 33VWM 59VC SMBJ
Comments
SMBJ33E3/TR13 Specifications
Manufacturer:
Microchip Technology
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
33V
Voltage - Breakdown (Min):
36.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
59V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
10.2A
Power - Peak Pulse:
600W
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)