YAGEO SMBJ350CA-AT/TR7
Part No.:
SMBJ350CA-AT/TR7
Manufacturer:
YAGEO
Datasheet:
AetrixSMBJ350CA-AT/TR7.pdf
Description:
TVS DO-214AA 350V 567V AUTO
Comments
SMBJ350CA-AT/TR7 Specifications
Manufacturer:
YAGEO
Series:
SMBJ-AT
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
350V
Voltage - Breakdown (Min):
391V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
567V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
1.1A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)