Microchip Technology SMBJ36AE3/TR13
Part No.:
SMBJ36AE3/TR13
Manufacturer:
Microchip Technology
Datasheet:
AetrixSMBJ36AE3/TR13.pdf
Description:
TVS DIODE 36VWM 58.1VC SMBJ
Comments
SMBJ36AE3/TR13 Specifications
Manufacturer:
Microchip Technology
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
36V
Voltage - Breakdown (Min):
40V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
58.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
10.3A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)