Micro Commercial Co SMBJ36AQ-TP
Part No.:
SMBJ36AQ-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Datasheet:
AetrixSMBJ36AQ-TP.pdf
Comments
SMBJ36AQ-TP Specifications
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
36V
Voltage - Breakdown (Min):
40V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
58.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
10.3A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)