YAGEO SMBJ400CA-AT/TR7
Part No.:
SMBJ400CA-AT/TR7
Manufacturer:
YAGEO
Datasheet:
AetrixSMBJ400CA-AT/TR7.pdf
Description:
TVS DO-214AA 400V 648V AUTO
Comments
SMBJ400CA-AT/TR7 Specifications
Manufacturer:
YAGEO
Series:
SMBJ-AT
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
400V
Voltage - Breakdown (Min):
447V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
648V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
900mA
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)