Micro Commercial Co SMBJ40AQ-TP
Part No.:
SMBJ40AQ-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Datasheet:
AetrixSMBJ40AQ-TP.pdf
Comments
SMBJ40AQ-TP Specifications
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
40V
Voltage - Breakdown (Min):
44.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
64.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
9.3A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)