Micro Commercial Co SMBJ43AQ-TP
Part No.:
SMBJ43AQ-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Datasheet:
AetrixSMBJ43AQ-TP.pdf
Comments
SMBJ43AQ-TP Specifications
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
43V
Voltage - Breakdown (Min):
47.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
69.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
8.7A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)