Micro Commercial Co SMBJ440CA-TP
Part No.:
SMBJ440CA-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Datasheet:
AetrixSMBJ440CA-TP.pdf
Description:
Interface
Comments
SMBJ440CA-TP Specifications
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Packaging:
Bulk
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
440V
Voltage - Breakdown (Min):
492V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
713V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
900mA
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)