Microchip Technology SMBJ45AE3/TR13
Part No.:
SMBJ45AE3/TR13
Manufacturer:
Microchip Technology
Datasheet:
AetrixSMBJ45AE3/TR13.pdf
Description:
TVS DIODE 45VWM 72.7VC SMBJ
Comments
SMBJ45AE3/TR13 Specifications
Manufacturer:
Microchip Technology
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
45V
Voltage - Breakdown (Min):
50V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
72.7V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
8.3A
Power - Peak Pulse:
600W
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)