Bourns Inc. SMBJ45CA-Q
Part No.:
SMBJ45CA-Q
Manufacturer:
Bourns Inc.
Datasheet:
AetrixSMBJ45CA-Q.pdf
Description:
TVS DIODE 45VWM 72.7VC SMB
Comments
SMBJ45CA-Q Specifications
Manufacturer:
Bourns Inc.
Series:
SMBJ-Q
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
45V
Voltage - Breakdown (Min):
50V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
72.7V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
8.3A
Power - Peak Pulse:
600W
Applications:
Telecom
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)