Microchip Technology SMBJ48CAE3/TR13
Part No.:
SMBJ48CAE3/TR13
Manufacturer:
Microchip Technology
Datasheet:
AetrixSMBJ48CAE3/TR13.pdf
Description:
TVS DIODE 48VWM 77.4VC SMBJ
Comments
SMBJ48CAE3/TR13 Specifications
Manufacturer:
Microchip Technology
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
48V
Voltage - Breakdown (Min):
53.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
77.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
7.7A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)