Micro Commercial Co SMBJ51AQ-TP
Part No.:
SMBJ51AQ-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Datasheet:
AetrixSMBJ51AQ-TP.pdf
Comments
SMBJ51AQ-TP Specifications
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
51V
Voltage - Breakdown (Min):
56.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
82.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
7.3A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)