Micro Commercial Co SMBJ58AQ-TP
Part No.:
SMBJ58AQ-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Datasheet:
AetrixSMBJ58AQ-TP.pdf
Comments
SMBJ58AQ-TP Specifications
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
58V
Voltage - Breakdown (Min):
64.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
93.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
6.4A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)