Micro Commercial Co SMBJ60AQ-TP
Part No.:
SMBJ60AQ-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Datasheet:
AetrixSMBJ60AQ-TP.pdf
Comments
SMBJ60AQ-TP Specifications
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
60V
Voltage - Breakdown (Min):
66.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
96.8V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
6.2A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)