Microchip Technology SMBJ64AE3/TR13
Part No.:
SMBJ64AE3/TR13
Manufacturer:
Microchip Technology
Datasheet:
AetrixSMBJ64AE3/TR13.pdf
Description:
TVS DIODE 64VWM 103VC SMBJ
Comments
SMBJ64AE3/TR13 Specifications
Manufacturer:
Microchip Technology
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
64V
Voltage - Breakdown (Min):
71.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
103V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
5.8A
Power - Peak Pulse:
600W
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)