Bourns Inc. SMBJ64CA-Q
Part No.:
SMBJ64CA-Q
Manufacturer:
Bourns Inc.
Datasheet:
AetrixSMBJ64CA-Q.pdf
Description:
TVS DIODE 64VWM 103VC DO214AA
Comments
SMBJ64CA-Q Specifications
Manufacturer:
Bourns Inc.
Series:
SMBJ-Q
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
64V
Voltage - Breakdown (Min):
71.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
103V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
5.9A
Power - Peak Pulse:
600W
Applications:
Telecom
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)