Micro Commercial Co SMBJ6.5AQ-TP
Part No.:
SMBJ6.5AQ-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Datasheet:
AetrixSMBJ6.5AQ-TP.pdf
Comments
SMBJ6.5AQ-TP Specifications
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
6.5V
Voltage - Breakdown (Min):
7.22V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
11.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
53.6A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)