Bourns Inc. SMBJ78CA-Q
Part No.:
SMBJ78CA-Q
Manufacturer:
Bourns Inc.
Datasheet:
AetrixSMBJ78CA-Q.pdf
Description:
TVS DIODE 78VWM 126VC DO214AA
Comments
SMBJ78CA-Q Specifications
Manufacturer:
Bourns Inc.
Series:
SMBJ-Q
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
78V
Voltage - Breakdown (Min):
86.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
126V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
4.8A
Power - Peak Pulse:
600W
Applications:
Telecom
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)