Micro Commercial Co SMBJ85AHE3-TP
Part No.:
SMBJ85AHE3-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Datasheet:
AetrixSMBJ85AHE3-TP.pdf
Description:
Interface
Comments
SMBJ85AHE3-TP Specifications
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Packaging:
Bulk
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
85V
Voltage - Breakdown (Min):
94.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
137V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
4.4A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)