Micro Commercial Co SMBJ8.5AQ-TP
Part No.:
SMBJ8.5AQ-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Datasheet:
AetrixSMBJ8.5AQ-TP.pdf
Comments
SMBJ8.5AQ-TP Specifications
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
8.5V
Voltage - Breakdown (Min):
9.44V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
14.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
41.7A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)