Microchip Technology SMBJ85CAE3/TR13
Part No.:
SMBJ85CAE3/TR13
Manufacturer:
Microchip Technology
Datasheet:
AetrixSMBJ85CAE3/TR13.pdf
Description:
TVS DIODE 85VWM 137VC SMBJ
Comments
SMBJ85CAE3/TR13 Specifications
Manufacturer:
Microchip Technology
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
85V
Voltage - Breakdown (Min):
94.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
137V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
4.4A
Power - Peak Pulse:
600W
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)