Micro Commercial Co SMBJ90AQ-TP
Part No.:
SMBJ90AQ-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Datasheet:
AetrixSMBJ90AQ-TP.pdf
Comments
SMBJ90AQ-TP Specifications
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
90V
Voltage - Breakdown (Min):
100V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
146V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
4.1A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)