Eaton - Electronics Division SMBJE190AH
Part No.:
SMBJE190AH
Datasheet:
AetrixSMBJE190AH.pdf
Description:
TVS DIODE 190VWM UNI
Comments
SMBJE190AH Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
190V
Voltage - Breakdown (Min):
211V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
307V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
2A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)