Eaton - Electronics Division SMBJE200CAH
Part No.:
SMBJE200CAH
Datasheet:
AetrixSMBJE200CAH.pdf
Description:
TVS DIODE 200VWM 324VC BI
Comments
SMBJE200CAH Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
200V
Voltage - Breakdown (Min):
224V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
324V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
1.9A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)