Eaton - Electronics Division SMBJE210AH
Part No.:
SMBJE210AH
Datasheet:
AetrixSMBJE210AH.pdf
Description:
TVS DIODE 210VWM UNI
Comments
SMBJE210AH Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
210V
Voltage - Breakdown (Min):
233V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
337V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
1.8A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)