Eaton - Electronics Division SMBJE220AH
Part No.:
SMBJE220AH
Datasheet:
AetrixSMBJE220AH.pdf
Description:
TVS DIODE 220VWM 356VC UNI
Comments
SMBJE220AH Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
220V
Voltage - Breakdown (Min):
246V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
356V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
1.7A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)