Micro Commercial Co SMBSAC12-TP
Part No.:
SMBSAC12-TP
Datasheet:
AetrixSMBSAC12-TP.pdf
Comments
SMBSAC12-TP Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
12V
Voltage - Breakdown (Min):
13.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
19V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
25A
Power - Peak Pulse:
500W
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)