Micro Commercial Co SMBSAC15-TP
Part No.:
SMBSAC15-TP
Datasheet:
AetrixSMBSAC15-TP.pdf
Comments
SMBSAC15-TP Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
15V
Voltage - Breakdown (Min):
16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
23.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
20A
Power - Peak Pulse:
500W
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)