Micro Commercial Co SMBSAC18-TP
Part No.:
SMBSAC18-TP
Datasheet:
AetrixSMBSAC18-TP.pdf
Comments
SMBSAC18-TP Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
18V
Voltage - Breakdown (Min):
20V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
28.8V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
15A
Power - Peak Pulse:
500W
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)