Micro Commercial Co SMBSAC22-TP
Part No.:
SMBSAC22-TP
Datasheet:
AetrixSMBSAC22-TP.pdf
Comments
SMBSAC22-TP Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
22V
Voltage - Breakdown (Min):
24.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
35.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
14A
Power - Peak Pulse:
500W
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)