Micro Commercial Co SMBSAC26-TP
Part No.:
SMBSAC26-TP
Datasheet:
AetrixSMBSAC26-TP.pdf
Comments
SMBSAC26-TP Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
26V
Voltage - Breakdown (Min):
28.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
42.3V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
11.1A
Power - Peak Pulse:
500W
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)