Micro Commercial Co SMBSAC30-TP
Part No.:
SMBSAC30-TP
Datasheet:
AetrixSMBSAC30-TP.pdf
Comments
SMBSAC30-TP Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
30V
Voltage - Breakdown (Min):
33.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
48.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
10A
Power - Peak Pulse:
500W
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)