Micro Commercial Co SMBSAC36-TP
Part No.:
SMBSAC36-TP
Datasheet:
AetrixSMBSAC36-TP.pdf
Comments
SMBSAC36-TP Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
36V
Voltage - Breakdown (Min):
40V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
60V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
8.6A
Power - Peak Pulse:
500W
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)