Micro Commercial Co SMBSAC45-TP
Part No.:
SMBSAC45-TP
Datasheet:
AetrixSMBSAC45-TP.pdf
Comments
SMBSAC45-TP Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
45V
Voltage - Breakdown (Min):
50V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
77V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
6.8A
Power - Peak Pulse:
500W
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)