Micro Commercial Co SMBSAC50-TP
Part No.:
SMBSAC50-TP
Datasheet:
AetrixSMBSAC50-TP.pdf
Comments
SMBSAC50-TP Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
50V
Voltage - Breakdown (Min):
55.5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
88V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
5.8A
Power - Peak Pulse:
500W
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)