Micro Commercial Co SMBSAC8.5-TP
Part No.:
SMBSAC8.5-TP
Datasheet:
AetrixSMBSAC8.5-TP.pdf
Description:
TVS DIODE 8.5VWM 14VC DO214AA
Comments
SMBSAC8.5-TP Specifications
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
8.5V
Voltage - Breakdown (Min):
9.44V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
14V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
34A
Power - Peak Pulse:
500W
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)