Comchip Technology SMCJ100CA-HF
Part No.:
SMCJ100CA-HF
Manufacturer:
Comchip Technology
Datasheet:
AetrixSMCJ100CA-HF.pdf
Description:
TVS DIODE 100VWM 162VC DO214AB
Comments
SMCJ100CA-HF Specifications
Manufacturer:
Comchip Technology
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
100V
Voltage - Breakdown (Min):
111V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
162V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
9.3A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)