YAGEO SMCJ10A/TR13
Part No.:
SMCJ10A/TR13
Manufacturer:
YAGEO
Datasheet:
AetrixSMCJ10A/TR13.pdf
Description:
SMCJ, DO-204AB, 10V, 17V, REEL 1
Comments
SMCJ10A/TR13 Specifications
Manufacturer:
YAGEO
Series:
SMCJ
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
10V
Voltage - Breakdown (Min):
11.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
17V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
88.3A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)