Micro Commercial Co SMCJ10CAHE3-TP
Part No.:
SMCJ10CAHE3-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Datasheet:
AetrixSMCJ10CAHE3-TP.pdf
Description:
Interface
Comments
SMCJ10CAHE3-TP Specifications
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Packaging:
Bulk
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
10V
Voltage - Breakdown (Min):
11.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
17V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
88.3A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)