Comchip Technology SMCJ110A-HF
Part No.:
SMCJ110A-HF
Manufacturer:
Comchip Technology
Datasheet:
AetrixSMCJ110A-HF.pdf
Description:
TVS DIODE 110VWM 177VC DO214AB
Comments
SMCJ110A-HF Specifications
Manufacturer:
Comchip Technology
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
110V
Voltage - Breakdown (Min):
122V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
177V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
8.5A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)