Micro Commercial Co SMCJ110AQ-TP
Part No.:
SMCJ110AQ-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Datasheet:
AetrixSMCJ110AQ-TP.pdf
Comments
SMCJ110AQ-TP Specifications
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
110V
Voltage - Breakdown (Min):
122V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
177V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
8.5A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)