YAGEO SMCJ110A/TR13
Part No.:
SMCJ110A/TR13
Manufacturer:
YAGEO
Datasheet:
AetrixSMCJ110A/TR13.pdf
Description:
SMCJ, DO-204AB, 110V, 177V, REEL
Comments
SMCJ110A/TR13 Specifications
Manufacturer:
YAGEO
Series:
SMCJ
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
110V
Voltage - Breakdown (Min):
122V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
177V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
8.5A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)