Micro Commercial Co SMCJ11AQ-TP
Part No.:
SMCJ11AQ-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Datasheet:
AetrixSMCJ11AQ-TP.pdf
Comments
SMCJ11AQ-TP Specifications
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
11V
Voltage - Breakdown (Min):
12.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
18.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
82.4A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)