Comchip Technology SMCJ13A-HF
Part No.:
SMCJ13A-HF
Manufacturer:
Comchip Technology
Datasheet:
AetrixSMCJ13A-HF.pdf
Description:
TVS DIODE 13VWM 21.5VC DO214AB
Comments
SMCJ13A-HF Specifications
Manufacturer:
Comchip Technology
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
13V
Voltage - Breakdown (Min):
14.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
21.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
69.8A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)