Comchip Technology SMCJ14A-HF
Part No.:
SMCJ14A-HF
Manufacturer:
Comchip Technology
Datasheet:
AetrixSMCJ14A-HF.pdf
Description:
TVS DIODE 14VWM 23.2VC DO214AB
Comments
SMCJ14A-HF Specifications
Manufacturer:
Comchip Technology
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
14V
Voltage - Breakdown (Min):
15.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
23.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
64.7A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)