Comchip Technology SMCJ150A-HF
Part No.:
SMCJ150A-HF
Manufacturer:
Comchip Technology
Datasheet:
AetrixSMCJ150A-HF.pdf
Description:
TVS DIODE 150VWM 243VC DO214AB
Comments
SMCJ150A-HF Specifications
Manufacturer:
Comchip Technology
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
150V
Voltage - Breakdown (Min):
167V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
243V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
6.2A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)