Micro Commercial Co SMCJ15AQ-TP
Part No.:
SMCJ15AQ-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Datasheet:
AetrixSMCJ15AQ-TP.pdf
Comments
SMCJ15AQ-TP Specifications
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
15V
Voltage - Breakdown (Min):
16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
24.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
61.5A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)