Micro Commercial Co SMCJ1.5KE22AHE3-TP
Part No.:
SMCJ1.5KE22AHE3-TP
Datasheet:
AetrixSMCJ1.5KE22AHE3-TP.pdf
Description:
Interface
Comments
SMCJ1.5KE22AHE3-TP Specifications
Packaging:
Bulk
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
18.8V
Voltage - Breakdown (Min):
20.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
30.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
49.7A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)