Micro Commercial Co SMCJ1.5KE30AHE3-TP
Part No.:
SMCJ1.5KE30AHE3-TP
Datasheet:
AetrixSMCJ1.5KE30AHE3-TP.pdf
Description:
Interface
Comments
SMCJ1.5KE30AHE3-TP Specifications
Packaging:
Bulk
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
25.6V
Voltage - Breakdown (Min):
28.5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
41.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
36.7A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)