Micro Commercial Co SMCJ1.5KE39AQ-TP
Part No.:
SMCJ1.5KE39AQ-TP
Datasheet:
AetrixSMCJ1.5KE39AQ-TP.pdf
Comments
SMCJ1.5KE39AQ-TP Specifications
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
33.3V
Voltage - Breakdown (Min):
37.05V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
53.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
27.8A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)